Mii de copii din întreaga României au marcat Ora Pământului prin muzică, în 64 de localități din 34 de județe ale țării. Sub deviza „Dăruiește naturii din energia ta!” concertele, recitalurile și evenimentele muzicale au fost pregătite în cadrul Programului Național Cantus Mundi. La Suceava, corul școlii gimnaziale nr. 8 a fost cel care au participat la program, la lumina lumânărilor.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

