Trei elevi de la Colegiul Național ”Petru Rareș” din Suceava s-au întors cu medalii de aur de la un prestigios concurs internațional desfășurat, recent, în Tunisia. Elevii, care fac parte din Clubul de inventică al colegiului sucevean, au participat la competiție cu două lucrări, ambele premiate cu medalia de aur, dar și incluse în topul lucrărilor realizate de peste 500 de concurenți din 32 de țări.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

