Una dintre clădirile Colegiului de Industrie Alimentară din municipiul Suceava a fost modernizată printr-un proiect de 1,3 milioane de euro. Pe lângă înlocuirea instalațiior termice, electrice, sanitare, reparația acoperișului și refacerea tâmplăriei interioare și exterioare, în clădirea microfabricii a fost amenajat un amfiteatru cu 190 de locuri. Clădirea va fi folosită pentru calificarea forței de muncă prin învățământul profesional în sistem dual.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

