Biserica din Arbore asigura hrana pentru cinci persoane bolnave si fara adapost care se afla internate în fostul Spital de Boli Cronice Solca. Institutia sanitara a fost desfiintata la 1 aprilie 2011 si transformata, pe hârtie, în camin de batrâni.
Conducerea nou-înfiintatei structuri sta cu banii alocati de Ministerul Muncii în cont, însa nu poate sa cheltuiasca nici un leu pe hrana.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

