Marea descentralizare a intrat în linie dreaptă. În curând şcolile generale, liceele, cabinetele medicale, spitalele şi o parte din poliţie vor fi preluate de Primării şi Consiliile Judeţene. Primele semnale concrete şi primele probleme arzătoare vin de la sănătate.
Conform legii, medicii şi asistenţii medicali din cabinetele şcolare şi din grădiniţe vor trece sub tutela Primăriei, însă legea nu spune şi de unde îi va plăti Primăria.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

