Lipsa conducerii, molipsitoare la Rădăuţi

Guvernul României nu a creat cadrul legal pentru rezolvarea problemei de la Rădăuţi. Oraşul a rămas fără conducere. Primarul a fost arestat, Consiliul Local dizolvat, iar mandatul secretarului s-a încheiat la începutul acestei săptămâni. Prefectul Constantin Harasim ar vrea să numerască o persoană care să rezolve treburile curente la Rădăuîi, însă o astfel de soluţie nu este prevăzută în legislaţie. Între timp problemele oraşului se acutizează. Mandatul managerului de la Spital expiră pe 10 mai şi nu mai are cine să-l prelungească.

Autor

  • Televiziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

    View all posts

Add your comment

Adresa ta de e-mail nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Prin continuarea utilizării acestui site, ești de acord cu utilizarea fișierelor de tip cookie. mai multe informații

Politicile cookie de pe acest site permit utilizarea fișierelor de acest tip pentru a îmbunătăți experiența de navigare. Prin continuarea utilizării acestui site fără modificarea setărilor sau dai click pe ”Accept” sunteți de acord cu această prevedere. Vă puteți răzgândi și vă puteți modifica opțiunile privind aprobarea oricând, revenind la acest site.

Close