Unii dintre chiriaşii Primăriei Suceava nu şi-au mai achitat chiria şi întreţinerea de un deceniu. Puse cap la cap, datoriile rău-platnicilor se ridică la jumătate de milion de euro. Chiar şi aşa, municipalitatea nu a luat măsuri nici pentru a recupera banii şi nici pentru a se asigura că sumele restante nu vor mai creşte. În timp, datoriile vor fi plătite tot din banii contribuabililor.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

