Procurorii scot la iveală noi ilegalităţi în domeniul exploatării forestiere. Un şef de district de pe raza Ocolului Silvic Iacobeni, LEONTE – DUPU IONUŢ-BOGDAN, a fost trimis în judecată de către Parchetul de pe lângă Tribunalul Suceava pentru săvârşirea infracţiunii de „abuz în serviciu contra intereselor publice”, „fals intelectual”, „fals material în înscrisuri oficiale”, „uz de fals”. Angajat să administreze corect pădurile, inculpatul a marcat fără drept, mii de arbori pe care i-a valorificat în interes personal.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

