Am intrat în linie dreaptă. Festivalul internaţional de muzică Blues Con-Fusion, Fani Adumitroaie, ediţia a VI-a are loc vineri şi sâmbătă, pe 22-23 mai. E pentru prima dată când se organizează în aer liber, la Gârla Morii. Şi tot ca premieră, festivalul va fi precedat de cântări stradale, în parcurile din oraş, ca o invitaţie la blues. Cât despre artiştii particianţi, afişul vorbeşte de la sine.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

