“George Enescu”, între cele zgomotoase strãzi din județ

Bulevardul “George Enescu” din Suceava, strada Dornelor din Vatra Dornei și strada Gãrii din Câmpulung Moldovenesc sunt, se pare, cele mai zgomotoase zone din județ. Așa reiese în urma unor mãsurãtori efectuate de Agenția pentru Protecția Mediului în luna mai. Poluarea fonicã produsã de trafic ridicã nivelul stresului, provoacã insomnii și poate conduce chiar la atacuri de cord.

Autor

  • Televiziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

    View all posts

Add your comment

Adresa ta de e-mail nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Prin continuarea utilizării acestui site, ești de acord cu utilizarea fișierelor de tip cookie. mai multe informații

Politicile cookie de pe acest site permit utilizarea fișierelor de acest tip pentru a îmbunătăți experiența de navigare. Prin continuarea utilizării acestui site fără modificarea setărilor sau dai click pe ”Accept” sunteți de acord cu această prevedere. Vă puteți răzgândi și vă puteți modifica opțiunile privind aprobarea oricând, revenind la acest site.

Close