Populația nu trebuie să consume apă din fântânile afectate de inundații, avertizează Direcția de Sănătate Publică. Specialiștii instituției vor face dezinfecția fântânilor, după ce ISU va interveni pentru decolmatarea acestora. Zonele în care se va interveni sunt: Horodnic de Jos, Frasin, Doroteia și Plutonița. Specialiștii DSP Suceava recomandă consumatorilor din localitățile afectate să folosească pentru băut apă plată sau minerală.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

