Un fermier din Rădăuţi a intrat în greva foamei de la sfârşitul săptămânii trecute. Bărbatul se plânge că nu-şi poate primi subvenţia pentru aproximativ 90 de vaci şi viţei pentru că medicul veterinar care se ocupă de zonă este rău intenţionat şi nu i-a luat în evidenţă la timp animalele. Doctorul se apără şi spune că şi-a servit mereu clienţii. Legea este, însă, împotriva fermierului care spune că a investit, de-a lungul anilor, toţi banii câştigaţi în străinătate în animale. Din urmă nu mai poate recupera banii de la APIA, însă poate intra de acum în legalitate.

