200 de ouă infestate cu salmonela au fost vândute de un hipermarket din Câmpulung Moldovenesc. Inspectorii Direcției Sanitar Veterinare au confiscat alte 300 de ouă care încă se mai aflau pe rafturile magazinului. Deși pericolul de îmbolnăvire este evident, DSV Suceava nu a inițiat niciun demers pentru a avertiza cumpărătorii să nu consume produsele contaminate.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

