Cei 57 de bătrâni care sunt cazați în căminul pentru persoane vârstnice de la Solca riscă să ajungă în stradă. Căminul nu mai mare bani pentru plata facturilor la energie electrică, încălzire sau alimente de bază. Hrana bătrânilor este asigurată din donații. Nici anagajații nu s-au primit salariile aferente lunilor decembrie și ianuarie.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

