Sala „Auditorium” Ion Carp Fluierici a Colegiului de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava a găzduit, miercuri seara, evenimentul MAGIA MUZICII, un recital de vioară și pian susținut de Alexandru Semeniuc și Johannes Raimund Onesciuc. Prezent la eveniment, primarul Ion Lungu a anunțat că a fost demarată procedura de achiziție pentru un nou pian, pe care municipalitatea își propune să-l aducă până la sfârșitul lunii mai, pentru ediția din acest an a Festivalului Internațional “Lira de aur”.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.


Un comentariu