Săgeata albastră care circulă pe traseul Suceava-Putna a devenit și mai albastră, asta după ce trenul a fost vandalizat cu vopsea, de la un capat la altul. Actul de vandalism s-a petrecut în noaptea de sâmbătă spre duminică tocmai la garnitura colantată cu imaginile Mănăstirii Putna și a lui Ștefan cel Mare. Din primele cercetări efectuate de Poliția Transporturi Feroviare, reiese că șapte tineri au fost cei care au mâzgălit trenul. Până joi, trenul va circula în aceste condiții, după care va fi dus la Iași pentru a fi curățat.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

