Un bãrbat din Dolhasca a fost fotografiat în timp ce se deplasa pe un trotuar din apropierea sediului Inspectoratului Județean de Poliție Suceava, ținând în mânã o armã. El a produs panicã printre trecãtori, pentru cã oamenii care l-au vãzut nu știau ce intenții are. Misterul a fost dezlegat de purtãtorul de cuvânt al IPJ. Ionuț Epureanu a spus cã bãrbatul a venit la poliþie ca sã-și prelungeascã permisul de port-armã. A plecat însã cu o amendã de 1.000 de lei, pentru cã a încãlcat prevederile legale cu privire la modul în care trebuia transportatã pușca neletalã.

