La cererea Federației Române de Handbal, Universitatea „Ștefan cel Mare”, Primăria Suceava și Liceul cu Program Sportiv au bătut palma pentru înființarea unui Centru Național Olimpic de pregătire a juniorilor la handbal masculin. Protocolul de colaborare va fi aprobat în Consiliu Local. Primarul Lungu a amintit că echipa de handbal a USV a revenit în liga națională.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

