Pentru ca sucevenii să depoziteze corect deșeurile, Primăria municipiului Suceava a montat, deocamdată la 29 de amplasamente, un sistem de supraveghere video. Viceprimarul Sucevei, Lucian Harșovschi, a făcut publice primele filmări care arată cum unele persoane au depozitat greșit deșeuri la punctele de colectare. Harșovschi avertizează că, dacă până acum s-a mers pe ideea de prevenție și au fost aplicate doar avertismente, de acum se aplică amenzi. În doar 5 zile au fost date 11 amenzi în valoare de 4600 lei.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

