Mobilizare excepțională la nivel de județ și nu numai într-un program de voluntariat și responsabilitate socială: voluntarii din ”Olimpiadele faptelor bune” au bucurat peste 7750 de suflete. Programul a fost inițiat de Inspectoratul Școlar și organizat cu binecuvântarea și susținerea IPS Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților. Elevi, profesori, părinți, preoți, ONG-uri și firme s-au implicat și au făcut diverse activități de filantropie. Răsplata a fost bucuria imensă pe care au lăsat-o în urma lor pur și simplu dăruind.

