23 de persoane au fost rănite în accidentul rutier produs miercuri după-amiază în comuna Arbore, în care au fost implicate un microbuz cu elevi și două autoturisme. 18 dintre persoanele care au ajuns la spital sunt elevi de la Liceul Tehnologic Cajvana. Polițiștii au stabilit că vina îi aparține unui tânăr care nu a păstrat distanța față de mașina din față. De asemnea, tânărul nici nu ar fi avut voie să părăsească locuința pentru că se afla în carantină de săptămâna trecută. Pe de altă parte, autoritățile au constatat că microbuzul care transporta elevi avea modificări care nu au fost omologate de Registru Auto Român.

