Guvernul a eliberat din funcție, miercuri, 103 prefecți și subprefecți, și a numit în loc 36 de prefecți dintr-un total de 42 și 75 de subprefecți din 85. Printre noii demnitari numiți în funcție se regăsesc noul prefect al județului Suceava, Iulian Cimpoeșu, propus de USR, și subprefecții Daniel Prorociuc și Alexandru Salup, propuși de PNL. Cei trei demnitari au depus jurământul joi, la sediul Prefecturii, într-o ședință la care reprezentanții Guvernului au participat online.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

