Primăria municipiului Rădăuți a anunțat că Spitalul Municipal are un nou manager interimar. Acesta este Romeo Cătălin Negruț, licențiat în științe economice la Universitatea „Spiru Haret” București. Decizia vine după ce Consiliul de Administrație al Spitalului Municipal „Sfinții Doctori Cosma și Damian” a aprobat, cu trei din cinci voturi, încetarea contractului de management și revocarea din funcție a managerului Traian Andronachi. Propunerea a fost însușită de primarul Bogdan Loghin și a intrat în vigoare de miercuri, 10 martie, odată cu desemnarea managerului interimar Romeo Cătălin Negruț.

