Trei dintre polițiștii care au fost arestați preventiv pentru că ar fi luat șpagă de la candidații înscriși la proba practică a examenului pentru obținerea permisului ar putea să își reia activitatea de examinare. Șeful Serviciului de Permise și Înmatriculări Auto Suceava, Alexandru Duțuc, susține că se gândește la această variantă pentru că instituția se confruntă cu o acută lipsă de personal. În consecință, unii dintre candidați sunt nevoiți să aștepte și cinci luni ca să susțină proba practică a examenului auto. Dacă polițiștii cu probleme penale își vor relua activitatea vor fi atent monitorizați de șeful lor. …

