Curentul electric scumpește gigacaloria de la 1 aprilie. Prețul la populație rămâne 240 de lei/Gcal

Cu toate că anul trecut prețul final la gigacalorie a fost scăzut în două rânduri cu până la 23%, din luna aprilie, tariful va crește cu aproximativ 20%. Majorarea vine din scumpirea serviciului de transport și distribuție, cauzată în special de scumpirea curentului electric. Chiar și așa, populația nu va resimți direct această ajustare a tarifului, întrucât va rămâne în continuare 240 de lei/Gcal.

Autor

  • Televiziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

    View all posts

Add your comment

Adresa ta de e-mail nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Prin continuarea utilizării acestui site, ești de acord cu utilizarea fișierelor de tip cookie. mai multe informații

Politicile cookie de pe acest site permit utilizarea fișierelor de acest tip pentru a îmbunătăți experiența de navigare. Prin continuarea utilizării acestui site fără modificarea setărilor sau dai click pe ”Accept” sunteți de acord cu această prevedere. Vă puteți răzgândi și vă puteți modifica opțiunile privind aprobarea oricând, revenind la acest site.

Close