Câteva sute de oameni au fost prezenţi duminică, de Sfânta Maria, la inaugurarea noului cămin cultural al comunei Mitocu Dragomirnei. Îmbracaţi în straie de sărbatoare, pentru ca ieri a fost şi hramul comunei, sătenii au asistat la o slujbă de sfinţire, iar la final la un spectacol oferit de Aurel Tamaş şi formaţia sa.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

