Guvernul a aprobat Ordonanţa de Urgenţă prin care se va realiza şi în România accesul la cele mai noi tratamente fără interferon ale hepatitei C. De aceste terapii vor beneficia cu prioritate bolnavii care suferă de ciroză hepatică de tip C. Tratamentul va fi compensat în întregime.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

