Un alt pacient suspectat de botulism se aflã internat la secţia de boli infecţioase a Spitalul Judeţean Suceava. Şi de aceastã datã este vorba despre un bătrân de 71 de ani, însã din Liteni. Ca şi în cazul anterior, Unifarm a donat serul antibotulinic, însã direct pacientului, pentru a nu se mai ajunge la situaţii contradictorii ca luna trecutã, atunci când spitalul a declarat iniţial cã a cumpãrat tratamentul în schimbul unei sume de peste 10 mii de euro.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

