Zeci de directori de şcoli din judeţul Suceava care au picat concursurile de fixare pe post au fost repuşi în funcţii. Asta după ce directorii numiţi de Inspectoratul Şcolar în luna ianuarie au demisionat din motive personale. Inspectorul Şcolar Gheorghe Lazăr susţine că nu s-au făcut presiuni şi că repunerea în funcţii a foştilor directori a fost decizia cancelariilor.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

