Prezent la Suceava pentru a susține demersul “România vrea autostrăzi”, omul de afaceri Viorel Cataramă si-a prezentat și viziunea politică de partidului Dreapta Liberală. Ca politician, își dorește ca socialismul promovat, după cum spune el, de toate partidele politice care se activează în România să fie mutat în istorie de către capitalism. Cu programul său se adresează celor 10 milioane de români care sunt adepți ai capitalismului, dar care nu se prezintă în mod tradițional la vot pentru că nu au avut o opțiune pe măsura așteptărilor lor.

