Noul primar al municipiului Rădăuți, Bogdan Loghin, le-a transmis contribuabililor rădăuțeni să nu dea mită pentru a-și rezolva problemele în primărie. Alesul local a montat un panou cu un mesaj anti-șpagă chiar la intrare în sediul instituției, prin care îi informează pe rădăuțeni că darea de mită este infracțiune și se pedepsește în conformitate cu legislația. Bogdan Loghin este de părere că salariile din administrația locală sunt mari și angajații nu au motive să nu își îndeplinească atribuțiile de serviciu.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

