În actualul context epidemiologic, începînd de marți, 3 noiembrie, timp de 14 zile, în municipiul Suceava, 15 școli și colegii vor funcționa în scenariul roșu, exclusiv online, 13 în scenariul galben și 3 în scenariul verde. Creșa, grădinițele și after-school-urile rămân deschise. Deciziile au fost luate după ce municipiul Suceava a intrat în scenariul roșu, după ce incidența infectărilor cu noul coronavirus a trecut de 3 la mia de locuitori în ultimele două săptămîni.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

