Restricțiile din scenariul galben vor fi activate în orașul Milișăuți începând de miercuri, 3 martie, pentru o perioadă de două săptămâni. Decizia a fost luată de Comitetul Județean pentru Situații de Urgență după ce incidența oficială în localitate a ajuns la 1,6 la mie. Pe de altă parte, restricțiile au fost ridicate în Bosanci și Forăști după ce incidența oficială în cele două localități a scăzut sub 1,5 la mie.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

