După topirea zăpezii, nu au ieșit la iveală doar ghioceii, ci și grămezile mari de gunoaie care se asundeau sub nămeți. Pe marginea celei mai circulate șosele din municipiul Suceava s-au adunat mii de PET-uri și ambalaje. Este drept că deșeurile nu au crescut precum firele de iarbă și că tot cetățenii le-au aruncat la voia întâmplării. Dar, chiar și așa, zona trebuie igienizată, iar Primăria Suceava și Garda de Mediu sunt instituțiile care pot lua măsuri în acest sens.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

