După ce anul trecut proiectul de construire a unei grădinițe în curtea Școlii Gimnaziale ”Ion Creangă” a fost blocat, municipalitatea a depistat un alt teren în care ar putea fi construită. Doar că, pentru a face loc viitoarei grădinițe, trebuie dărâmate garajele din zonă. Timp de 10 zile, proiectul este în dezbatere publică, după care intră în linie dreaptă pentru a putea fi depus pentru finanțare pe fonduri europene.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

