Un cetățean ucrainean care a încercat să trecă cu țigări de contrabandă prin Vama Siret a fost sancționat cu interzicerea dreptului de a intra în România pe o perioadă de cinci ani. Bărbatul s-a prezentat în Vama Siret la volanul unui TIR cu care transport plăci de PAL melaminat. În cabina camionului, polițiștii de frontieră au descoperit ascunse o mie de pachete cu țigări. Țigările au fost confiscate, iar pe lângă interdicția de cinci ani șoferul a fost sancționat și cu amendă în valoare de zece mii de lei.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

