Ordonanța de Urgență a Guvernului privind acordarea voucherelor de vacanță pentru bugetari a fost aprobată.”Ținta este asigurarea refacerii capacității de muncă și creșterea productivității beneficiarilor, cât și stimularea dezvoltării turismului intern”, a declarat ministrul Antreprenoriatului și Turismului, suceveanul Daniel Cadariu. În perioada 2022 – 2026, voucherele de vacanță urmează să fie emise doar pe suport electronic.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

