Este aglomerație în toate aeroporturile, inclusiv în cel de la Suceava. Românii care muncesc în străinătate se întorc în țară ca să petreacă sărbătorile de iarnă. Unii dintre ei devin recalcitranți când află că trebuie să stea în carantină în contextul pandemiei de COVID-19 și își varsă nervii pe angajații Direcției de Sănătate Publică care efectuează triajul epidemiologic sau pe cei ai aeroportului. Nu o dată s-a întâmplat ca salariații să ceară ajutorul Poliției ca să-i potolească pe călătorii care fie îi înjură, fie îi jignesc.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

