Acțiune de amploare pentru asigurarea siguranței publice. Polițiștii municipali, jandarmii și polițiștii locali au făcut front comun în noaptea de sâmbătă spre duminică, desfășurând o amplă razie în zona barurilor și discotecilor din municipiu. Obiectivul principal: prevenirea și combaterea faptelor antisociale, în special a celor cu violență, în proximitatea sălilor de jocuri de noroc, a magazinelor non-stop și a localurilor de distracție. Au fost aplicate 19 sancțiuni contravenționale în valoare de 6830 lei, iar un club din Suceava a primit măsura complementară de suspendare a activității.
La acțiune au participat 9 polițiști din cadrul Biroului Ordine Publică, 2 polițiști din cadrul Compartimentului Conductor Câini,
3 polițiști din cadrul Biroului pentru Centrul Universitar, 2 polițiști din cadrul Biroului Rutier, 3 din cadrul Biroului Investigație Criminale și 8 din cadrul Secțiilor de Poliție Rurale, fiind implicat și 4 lucrători din cadrul Poliției Locale Suceava, 6 jandarmi din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi, 1 detașamentul mobil și 2 lucrători din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Suceava.
În total au fost verificate 16 obiective și legitimate peste 150 de persoane. Au fost organizate 8 filtre rutiere și s-a dispus reținerea unui permis de conducere și a patru certificate de înmatriculare, iar 37 de șoferi au fost testați cu aparatele etilotest-drugtest.
În timpul acțiunii a fost constatată în flagrant o infracțiune, respectiv portul sau folosirea fără drept de obiecte periculoase.
Au fost aplicate 19 sancțiuni contravenționale în valoare de 6.830 lei, iar un club din Suceava a primit măsura complementară de suspendare a activității.

