Salariul este doar una dintre cauzele care au făcut ca migraţia medicilor să devină un exod. Pe primul loc în topul cauzelor plecărilor doctorilor din ţară nu este venitul obţinut, ci nerealizarea carierei profesionale. Problemele administrative, care îngreunează activitatea medicilor, duc de asemenea, la tendinţa de migrare, au spus, la Suceava, câţiva dintre şefii Colegiului Medicilor din România.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

