Micuții de la Vãratec nu mai învațã într-o grãdinițã în care plouã prin acoperișul spart. Ei au fost mutați în școala de vizavi, dar nici acolo condițiile nu sunt dintre cele mai bune. Soluția este una temporarã. Grãdinița va funcționa, din nou, în Cãminul Cultural din localitate care va fi reabilitat de Compania Naționalã de Investiții. Când se va întâmpla asta nu țtie nimeni, deocamdatã.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

