Sunt tineri, frumoși, veseli și plini de speranță. Vorbim despre cei peste 1000 de studenți care au participat la „Marșul absolvenților”, organizat de Universitatea „Ștefan cel Mare”. Îmbrăcați în robe sau cu tricouri personalizate, absolvenții din promoția 2017 s-au deplasat pe străzile Sucevei, din campusul universitar până pe esplanada Casei de Cultură, unde cei mai buni dintre ei au fost premiați. De departe, cel mai emoționant discurs a fost cel al unei tinere care și-a depășit handicapul și a reușit să devină șefă de promoție a Facultății de Științe Economice.

