A fost inaugurat primul metru de autostradă din Moldova, ca manifest pentru incapacitatea guvernanților din ultimii aproape 30 de ani să lege regiunea de restul țării printr-un drum de mare viteză. Sute de oameni au participat la evenimentul organizat de suceveanul Ștefan Mandachi la simbolul autostrăzii, alte mii de persoane au protestat pe unde i-a prins ora 15.00: la serviciu sau în trafic. Televiziunea Intermedia a transmis live, într-o ediție specială întreagă manifestarea de la Cumpărătura.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

