Primarul Sucevei, Ion Lungu, le cere scuze sucevenilor pentru traficul de coșmar cauzat de restricționarea circulației pe podul din zona bazarului. Alesul local a scris pe contul personal de Facebook că va merge zilnic la fața locului ca să verifice stadiul lucrărilor. Primarul a mai spus că lucrările de reparație nu mai puteau fi amânate. S-a ajuns în această situație din cauza distrugerii și deformării elementelor de rost de dilatație cauzate de traficul greu. Dacă nu se intervenea, se putea ajunge chiar și la suspendarea circulației rutiere pe pod.

