Demersuri pentru redeschiderea unor secții la Spitalul Județean de Urgență Suceava

Spitalul Județean de Urgență „Sf. Ioan cel Nou” Suceava ar putea să își reia 70% din activitatea normală dinainte de epidemie. La spitalul nou, ar urma să se reia activitatea normală până la etajul V, etajul VI va deveni zonă tampon, iar etajul VII va rămâne terapie intensivă pentru pacienții cu Covid. Spitalul vechi va rămâne sector Covid, cu excepția Secției Oncologie. Soluția a fost analizată săptămâna aceasta într-o ședință tehnică și în două ședințe ale Comitetului Județean pentru Situații de Urgență. Autoritățile așteaptă acum avizul epidemiologic pentru această variantă.

Autor

  • Televiziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

    View all posts

Add your comment

Adresa ta de e-mail nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Prin continuarea utilizării acestui site, ești de acord cu utilizarea fișierelor de tip cookie. mai multe informații

Politicile cookie de pe acest site permit utilizarea fișierelor de acest tip pentru a îmbunătăți experiența de navigare. Prin continuarea utilizării acestui site fără modificarea setărilor sau dai click pe ”Accept” sunteți de acord cu această prevedere. Vă puteți răzgândi și vă puteți modifica opțiunile privind aprobarea oricând, revenind la acest site.

Close