Primarul Sucevei, Ion Lungu, face apel la suceveni să iasă la vot, duminică, 27 septembrie. Edilul a dat asigurări că municipalitatea va lua toate măsurile de prevenire a infectării cu SARS-COV-2 în secțiile de votare. Cursurile unităților de învățământ care găzduiesc secții de vot se vor muta online începând de joi, 24 septembrie, iar elevii vor reveni la școală doar după dezinfectarea spațiilor.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

