Primarul Sucevei, Ion Lungu, susține că Suceava riscă să intre din nou în carantină din cauza pandemiei de COVID-19 și le cere sucevenilor să respecte regulile de prevenire a infectării cu noul coronavirus. Edilul a arătat că rata de infectare în oraș poate să ajungă la pragul de 6 la mia de locuitori până în luna decembrie, dacă nu se iau măsuri ferme.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

