Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Bucovina” al județului Suceava a activat Planul Roșu de Intervenție, miercuri după-amiază, după un accident rutier în care au fost implicate un microbuz plin cu elevi și două autoturisme. Accidentul rutier s-a produs în comuna Arbore. În total, 26 de persoane au fost implicate în accidentul rutier, dintre care 19 copii. Pompierii militari au intervenit cu o autospecială pentru descarcerare, șase ambulanțe SAJ, trei ambulanțe SMURD si o ambulanță pentru transport victime multiple. Vor reveni cu detalii în jurnalele viitoare.

