Cazul suspiciunii de toxiinfecție alimentară după praznicul de la Fălticeni are primele rezultate de laborator și a ajuns și în discuția Colegiului Prefectural. 16 persoane s-au prezentat la Compartimentul de Primiri Urgențe, 12 au rămas internate inclusiv miercuri, iar probele indică Salmonella la 6 pacienți și neconformități în alimente. După acest caz, prefectul Bogdan Păstrav …
Read More

