Direcția de Sănătate Publică Suceava anunță că îmbolnăvirile apărute la începutul lunii mai în rândul elevilor de la Școala Gimnazială Nr. 3 au avut, cel mai probabil, drept cauză un Astrovirus transmis interuman, și nu o toxiinfecție alimentară. Peste 90 de elevi au lipsit atunci de la cursuri după ce au acuzat dureri abdominale, greață …
Read More

